Harjoitusryhmien toiminta keskeytyy 17.3 alkaen, Aktia-Cup peruutettu

12.3.2020

Seuran harjoitusryhmien toiminta keskeytyy 17.3 alkaen hallituksen linjaamien toimenpiteiden mukaisesti. Harjoitustoiminnan rajoitukset ovat voimassa 13.4 asti. Henkilökohtaisessa valmennuksessa olevien urheilijoiden harjoittelu jatkuu valmentajan ja urheilijan yhdessä päättämällä tavalla. 

Koronavirusepidemia vaikuttaa kevään kilpailutoimintaan. Koronavirusepidemian takia kauden viimeinen Aktia-Maantiejuoksucupin osakilpailu siirretään ja pyritään pitämään elokuun alussa. Päivämäärä ilmoitetaan tarkemmin myöhemminn tapahtuman netti- ja facebooksivuilla. Mikäli viidettä osakilpailua ei voida myöhemminkään järjestää, jaetaan kokonaiskilpailun palkinnot neljän osakilpailun tulosten perusteella 2020 marraskuun Aktia-Maantiejuoksucup -kisan yhteydessä. Peruttavien tai siirrettävien tapahtumien listalla ovat myös SM- maantie ja -maastojuoksut, Helsinki City running day ja Naisten kymppi. 

Seuran hallitus kokoontuu 18.3 käsittelemään koronavirusepidemian vaikutuksia seuran toimintaan. 

Päivitetty 16.3.2020 klo 21.30