Seura-asujen tilaus auki 20.10. asti

14.10.2019

Seuran vaatetilaus on auki Nonamen clubshopissa 20.10. asti. Nonamen verkkokauppa on uudistunut. Päästäksen tilaamaan Kenttäurheilijoiden tuotteita, verkkokauppaan tulee luoda käyttäjätunnus. Eräänä verkkokaupan uudistuksena on, että tilatut vaatteet maksetaan jo tilausvaiheessa.   

Tilausohje:

Mene osoitteeseen: https://clubshop.nonamesport.com/fi/

1. Luo oma tili seuraamalla verkkokaupan etusivulla olevia ohjeita.
2. Kun olet luonut oman tilin voit kirjautua clubshoppiin. Täytä kirjautumisvaiheessa käyttäjätunnuksesi, oma salasana ja seuran salasana. Seuran salasanaa emme pidä julki, saat sen ryhmätiedotteiden mukana tai pyytämällä nuorisovalmennuspäälliköltä. 
3.  Kirjauduttuasi voit lisätä osoitetiedot ja tarvittaessa päivittää tietojasi.
4. Vasemmassa yläkulmassa on kohta "tuotteet".  Siitä klikkaammalla pääset seuran clubshoppiin, josta näet tilauserässä saatavilla olevat tuotteet. Valitsemasi haluamasi vaatteet ja lisää ostoskoriin. 
5. Valittuasi haluamasi tuottet, siirry maksuvaiheeseen, josta voit valita haluamasi maksutavan; verkkopankkimaksu, kortti tai Klarna-lasku. Uudessa Clubshop järjestelmässä tilaus pitää maksaa heti, jotta tilaus vahvistuu. 
6. Maksettuasi saat tilausvahvistuksen sähköpostiin. 
7. Seuran tuotteet ovat ennen joulua tilaajalla

Lisästiedot:

Nuorisovalmennuspäällikkö
Eemeli Kaartinen
045 160 0541
nuoriso.ku58@gmail.com