Minttiravintolat Oy on Kenttäurheilijat-58:n uusi yhteistyökumppani

23.1.2023

Kenttäurheilijat-58 ja Minttiravintolat sopivat yhteistyöstä tammikuussa 2023. Sopimus kattaa vuodet 2023-2024. Sopimus tarjoaa Minttiravintoloille näkyvyyttä yhdessä Suomen seuratuimmassa urheilulajissa. Minttiravintoloilla on pääkumppanuunuksia KU-58:n tapahtumissa ja näkyvyys lähes kaikissa tapahtumissa. Seuran jäsenille Minttiravintolat tarjoaa etuja ruokaravintoloissaan.

-        On hienoa päästä tukemaan perinteistä seuraa kiinnostavassa lajissa. Uskon, että sopimus antaa molemmilla osapuolille huomattavaa hyötyä, toteaa Risto Ojanen Minttiravintoloiden hallituksen puheenjohtaja

-        Vantaalainen seura tekee mielellään yhteistyötä vantaalaisen yrityksen kanssa. Odotamme innolla kaikkia mahdollisuuksia, mitä yhteistyö tuo tullessaan, KU-58:n varapuheenjohtaja Juha Kylänpää toteaa

Minttiravintolat Oy on vantaalainen ravintola-alan konserni, joka tarjoaa monipuolisia ravintolapalveluja. Minttiravintolat on ollut mukana kehittämässä vantaalaista ravintolakulttuuria jo lähes 30 vuoden ajan. Ravintola-perheeseen kuuluvat ravintola Zilla, Oklahoma, Cafe Kuusijärvi, Old Story, ja Ravintola Tammisto, sekä tilausleipomo YUMia ja teatterikahvila Cafe SIlkki.

Kenttäurheilijat-58 on perinteinen vantaalainen yleisurheilun erikoisseura, joka täyttää tänä vuonna 16.3 kunnioitettavat 65 vuotta. Vuosijuhlaa vietetään Silkki-Salissa syntymäpäivänä. Seuran tunnetuimpia urheilijoita ovat Tuomas Kaukolahti, Ville Lampinen, Anne-Mari Lehtiö, Laura Manninen ja Leo Uusimäki.


Lisätietoja:      

Minttiravintolat                          Risto Ojanen                              040 543 8038 

Kenttäurheilijat-58                  Juha Kylänpää                           045 269 6300