Kiitos vuodesta 2019 ja Hyvää Uutta Vuotta 2020

2.1.2020

Haluan tässä virallisesti kiittää kaikkia seuran toimitsijoita, jotka kukin omalla panoksellanne olette mukana järjestämässä Viiskasissa erilaisia juoksutapahtumia. Ilman teidän panostanne se olisi mahdotonta. Kisat ovat yhteisöllisiä, mukaansa tempaavia ja hyvää mieltä antavia myös toimitsijoille.

Toisaalta niillä tuodaan seuralle taloudellista tukea, joka yleensä mahdollistaa seuran toiminnan ja toisaalta tarjoaa oman seuran kilpailijoille ja harrastajille edullisia kilpailuja.

Toivon sydämestäni, että myös te seuralaiset sekä myös seuran ulkopuolliset henkilöt, jotka ette vielä ole aktiivisesti toiminnassa mukana, mutta jotka haluatte mahdollistaa nuorille edullisen harrastusmahdollisuuden, tulisitte mukaan näihin talkoisiin ja osaksi yleisurheiluyhteisöämme.

Kiittäen jälleen vuodesta 2019 ja toivottaen hyvää alkanutta vuotta 2020!

Harri Mannermaa
KU-58:n Kunniapuheenjohtaja