Huomionosoitus - Anna-Liisa Stenvall

20.3.2022

Anna-Liisa Stenvall sai Suomen Aikuisurheiluliiton (SAUL) pronssisen ansiomerkin. Merkin luovutus tehtiin Liikuntamyllyssä toimitsijatehtävien päätyttyä 20.3.2022. KU-58:n vastuulla oli pituushyppy HelSY:n junnuhalleissa. Ansiomerkin luovutti seuran hallituksen sihteeri Sari Lassila. SAUL:n ansiomerkeistä tämä oli kolmas KU-58:n historiassa. Aiemmat ansiomerkit ovat saaneet Kauko Rokala (kulta/2022) ja Sanna Kullberg (pronssi/2022).

Stenvall toimii innokkaana kuntoryhmien vetäjänä. Stenvall on jo useita vuosia ollut torstain ryhmien päävastuullinen ja usein hän toimii myös muissa ryhmissä. Stenvall on kuulunut seuran hallitukseen  seitsemän vuotta. Anna-Liisa on myös kilpaillut ja saavuttanut SAUL:n SM-mitaleita.

Tälläkin kertaa toimikunta onnistui yllättämään ansiomerkin saajan.

 

Onnittelut Anna-Liisa Stenvall!

 

Juha Kylänpää