Tilastot

Kenttäurheilijat-58:n ennätystilastot

Hallissa

MS Word -tiedostohallienkat_63.docx (25 kB)
N/M 16 - yleinen, halliennätykset (päivitetty 10.07.2017)
MS Word -tiedostosihallienkat_54.docx (25 kB)
T/P 9 - 15, halliennätykset (päivitetty 23.11.2017)
MS Word -tiedostoNaisten hallitilastot (päivitetty 15.9.2014) (30 kB)
MS Word -tiedostoMiesten hallitilastot (päivitetty 15.9.2014) (85 kB)

ULKORATAENNÄTYKSET - NAISET

====================================================================
päivitetty 14.07.2017 JPN
100M          e 12.23  +0.7  Anne-Mari Lehtiö       21052016 Leppävaara
150M          e 18.23  +0.7  Hilla Uusimäki         24052016 Jyväskylä
200M          e 23,84  +1.0  Hilla Uusimäki         21082016 Leppävaara
300M          e 38,54        Hilla Uusimäki         24052016 Jyväskylä
400M          e 53,14        Hilla Uusimäki         30072016 Joensuu
500M            1.19.1       Helle Aro                    93
600M            1.37,0       Riina Tolonen          13051998 Hiekkaharju
800M          e 2.05.36      Minna Nummela          04072001 Lohja
1000M           2.59.63      Minna Nummela          26051997 Hiekkaharju
1500M         e 4.14,48      Riina Tolonen          22072001 Grosseto/ITA
MAILI           5.28,92      Minna Nummela          19051996 Virkkala
2000M           6.12.66      Riina Tolonen          27061998 Tampere
3000M         e 9.16,67      Riina Tolonen          31052001 Otaniemi
5000M           16.21.41     Laura Markovaara       26082012 Lahti
10.000M         33.32.96     Laura Markovaara       23082012 Lahti
TUNNIN JUOKSU   15 117 m     Paula Tukiainen        20072015 Hakunila
½-MARATON       1.14.16      Laura Manninen         10072016 Amsterdam/NED
MARATON         2.41.08      Laura Manninen         06112016 New York/USA
100MAJ        e 13.87        Helle Aro                  1992
200MAJ          28.1         Hannele Parkkonen          1974
              e 28.75        Hannele Parkkonen          1973
400MAJ        e 56,33        Hilla Uusimäki         20082016 Leppävaara
1500MEJ         5.33,79      Sara Lankinen          14082010 Tampere
2000MEJ         7.37,11      Sara Lankinen          10082013 Lappeenranta
3000MEJ         11.37,71     Eeva Ahervo            02082014 Kuopio
KORKEUS         174          Helle Aro                  1993
SEIVÄS          355          Mira Harmoinen’92      25072011 Leppävaara
PITUUS          635          Anne-Mari Lehtiö       01072017 Jämsä
3-LOIKKA        12.89        Helle Aro                  1994
KUULA           14.06        Sinikka Salminen           1980
KIEKKO          60.36        Sinikka Salminen           1980
MOUKARI 4,0 kg  35.33        Annika Jyry            27082011 Porvoo
KEIHÄS (um)     49.52        Helle Aro                  1993
7-OTTELU        6106         Helle Aro                  1993
                (14.26-174-13.37-25.49-612-49.52-2.12.48)
1000m kävely    4.49.6       Jaana Korhonen             1989
2000M kävely    9.51.19      Jasmin Köykkä          30062005 Kauhava
3000M kävely    13.56.40     Tiina Muinonen         24062008 Lappeenranta
5000M kävely    24.03.27     Tiina Muinonen         03072008 Kauhava
5km  t          25.59        Iina-Mari Laine        09042005 Hyrylä
10km t          51.49        Tiina Muinonen         31072009 Leppävaara
20km t          1.49.55      Tiina Muinonen         30052010 Naumburg, GER
3x3km kävely    46.22,58     Tiina Muinonen, Iina-Mari Laine,
                             Jasmin Köykkä          05072009 Raahe
4x100M        e 47,72        Petra Perttula, Anne-Mari Lehtiö,
                             Pauliina Perttula, Hilla Uusimäki
                                                    02072016 Eläintarha
4x400M          3.56.89      Paula Jääskeläinen - Riina Tolonen -
                             Milla Kasurinen - Minna Nummela
                                                    01072001 Jyväskylä
4x800m        e 9.04,18      Paula Jääskeläinen – Milla Kasurinen -
                             Riina Tolonen - Minna Nummela
                                                    04072001 Jyväskylä
1000M viesti    2.28.9       Mary Österlund - Päivi Willman -
                             Mari Rintamäki - Tiina Pakkala   819

ULKORATAENNÄTYKSET - MIEHET

====================================================================
Päivitetty 25.09.2017 JPN

60M             7.0          Jari Harmaala                    88
100M            10.7         Jari Harmaala                    83
              e 10.87        Jari Harmaala                    84
150M          e 16,60 +1.6   Eetu Kansanaho             20062008 Somero
200M            22.0         Olavi Laakso                     67
              e 22.02        Jari Harmaala                    84
300M            35.10        Ville Lampinen             13082011 Jyväskylä
400M          e 47,24        Ville Lampinen             02092017 SWE\Stockholm
500M            1.10.2       Jan Krok                         93
600M          e 1.17,89      Ville Lampinen             10092014 Hiekkaharju
800M          e 1.48,44      Ville Lampinen             21062015 Tseboksary
1000M         e 2.37.59      Pekka Pallaspuro                 91
1500M           3.45.2       Erkki Hopeasaari                 58
MAILI           4.07.6       Matti Salonen                    73
2000M           5.26.0       Reijo Haaga                      64
3000M           7.59.0       Matti Salonen                    75
5000M           13.49.9      Matti Salonen                    78
10.000M         28.26,90     Seppo Matela               11081976 Helsinki
TUNNIN JUOKSU   18860m       Asko Uusimäki                    87
25.000M         1.16.15.0    Matti Salonen                    78
 radalla        1.18.12.0    Jouko Kuha                       75
MARATON         2.16.48      Asko Uusimäki                    87
110MAJ (106cm)e 14.86 -0.8   Petri Lemmetyinen          28072013 Vaasa
200MAJ          25.2         Kari Aro                         81
              e 26.04        Kari Aro                         81
400MAJ          54.7         Reijo Vastimo                    62
              e 56.25        Janne Piispanen            15071999 Jämsänkoski
3000MEJ         8.33,47      Jouko Kuha                 03081975 SWE\Stockholm
KORKEUS         204          Kari Haavisto                    83
SEIVÄS          490          Leo Uusimäki               23072016 Oulu
PITUUS          791          Reijo Toivonen                   72
3-LOIKKA        16.61        Markku Rokala                    82
KUULA           21.09        Ville Tiisanoja            28072002 Kuortane
KIEKKO          57.32        Jouko Laurila                    86
MOUKARI         64.84        Janne Pasanen              15062002 Lahti
KEIHÄS          70.80        Markku Vesimäki                  76
KEIHÄS 800g um  70.80        Lauri Lahti                26082008 Eläintarha
Painonheitto    12.69        Eino Lindholm              01091996 Turku
10-OTTELU       7225         Petri Lemmetyinen          03082014 Kuopio
  (11.17/0.8 6.99w/3.9 13.36 1.81 52.53 14.92/0.1 40.98 4.55 55.79 4:58.09)
20-OTTELU       10039        Kari Aro                         81
                (11.5-648-27.8-10.40-19.56.8-2.16.6-170-57.0-24.48-
                 13.16.5-18.3-30.52-24.9-310-11.47.9-70.3-37.58-
                 5.22.5-11.90-48.42.7)
3000M kävely    11.59.49     Jani Lehtinen                    92
5000m kävely    20.03.47     Jani Lehtinen                    92
10.000m kävely  41.09,82     Antero Lindman             29051996 Raisio
10km kävely     41.53        Antero Lindman             02071999 Kokemäki
20km kävely     1.25.23      Antero Lindman                   92
30km kävely     2.24.17      Antero Lindman                   93
50km kävely     3.53.44      Antero Lindman                 1996 Myyrmäki
3x5000m kävely  1.04.37.6    Antero Lindman - Matti Heikkilä -
                             Jani Lehtinen                    91
4x100M        e 42.85        Jari Ala-Kantti - Jari Harmaala -
                             Kari Aro - Markku Rokala         84
4x400M          3.14,82      Aapo Alenius - Tuomas Kaukolahti -
                             Leo Uusimäki - Ville Lampinen
                                                        09072017 Tampere
4x800M          7.46,26      Elias Jrad - Matthew Fox -
                             Leo Uusimäki - Ville Lampinen
                                                        08072017 Tampere
4x1500M         15.36.8      Matti Salonen - Jouko Kuha -
                             Yrjö Rossi - Pekka Salomaa       77
1000M viesti    1.59.2       Jarmo Mäkelä - Raimo Reijonen -
                             Tapio Raij - Olavi Laakso        65
4xMAILI         17.22.2      Elo Rainio - Erkki Sairanen -
                             Unto Mattsson - Erkki Hopeasaari 589