Lasten ja nuorten tapahtumat

Tulevia kisoja ja tapahtumia

 

HUOM! Sarjat kohdassa ilmoitettu alin kilpaileva sarja, mutta myös nuoremmat saavat osallistua!
Lihavoidulla tekstillä seuran omat kisat sekä muut tärkeät kisat, joihin lähdetään isolla porukalla.
Ilmoittautumisohjeet eri kisoihin jäsenille

Päivä:         

Kilpailu:                                          

Sarjat:       

Paikka:

Ilmoit.:

Kuinka ilm.:      

ti 25.04.

Maastot *    

T/P 8v. ->

Vantaa

 

Itse

to 27.04.

Tarmon kevätottelut

T/P 7v. ->

Helsinki

26.04.

Itse

ke 03.05.

Helsyn pm-maastot 9-15 v.*

T/P 9v. ->

Helsinki

01.05.

Itse

su 07.05.

Pääkaupunkiseudun keihäscup, 2. osakilpailu

T/P 9v. ->

Vantaa

04.05.

Itse

su 14.5.

Lusikkajuoksut *

T/P 1.v ->

Vantaa

13.05.

Itse

ma 15.05.

KU-58 CUP-kisat *

T/P 9v. ->

Vantaa

13.05.

Itse

ke 17.05.

Otaniemi Junior Games

T/P 9v. ->

Espoo

14.05.

Itse

to 18.05. Fazer Reilu Cup I *T/P 9v. ->Lahti15.05. Seura
su 21.05.

Pääkaupunkiseudun keihäscup, 3. osakilpailu

T/P 9v. ->Vantaa18.05.

Itse

ma-ti 22.-23.05.                  Helsyn pm-moniottelut 9-15 v.* T/P 9v. ->Helsinki 18.05.

Itse

la 27.05.Kultainen KeihäsT/P 9v. ->Vantaa Itse
la 27.05.Pääkaupunkiseudun keihäscup, 4. osakilpailuT/P 9v. ->Vantaa25.05.Itse
su 28.05.Helsingin OP Junior GPT/P 9v. ->Helsinki24.05.Itse
ma-ti 29.-30.05. Helsyn pm-viestit 9-15 v.* T/P 9v. ->Kirkkonummi 24.05. Seura
to 01.06.EltsukisatT/P 11v. ->Helsinki30.05.Itse
ma 05.06. KU-58 CUP-kisat *T/P 9v. ->Vantaa 03.06. Itse
pe-su 09.-11.06. Youth Athletics Games ** T/P 9v. ->Lahti 01.06. Seura
ke 07.06. Seuracupin piirikisa 1 T/P 11v. ->Helsinki03.06. Seura
ma 19.06. KU-58 CUP-kisat * T/P 9v. ->Vantaa Itse
ke 05.07.Espoonlahden Heittokisat 2017T/P 9v. ->Espoo02.07.Itse
pe-su 28.-30.07Lohja Junior GamesT/P 9v. ->Lohja25.07.Itse
ke 02.08.Espoonlahden Heittokisat 2017T/P 9v. ->Espoo30.07.Itse
la 05.08.Saumalaakso GamesT/P 11v. ->Helsinki02.08.Itse
ke 09.08. Seuracupin piirikisa 2 T/P 11v. ->Vantaa06.08. Seura
ma 14.8.KU-58 CUP-kisat*T/P 9v. ->Vantaa Itse
ke 16.08.EltsukisatT/P 11v. ->Helsinki14.08.Itse
la 19.8.Seuraottelu, Vantaan Salamat
Peruttu
T/P 9-15v.Myyrmäki Seura
ma-ti 21.-22.08. Helsyn 9 v. miniottelut T/P 9v. Vantaa 17.08.

Itse

ke 23.8.Lajipäivät* Hiekkaharju22.8.Itse
ma 04.09. KU-58 CUP-kisat *T/P 9v. ->Vantaa  Itse
ma 11.09.Seuraottelu, Orimattilan Jymy Orimattila Seura
ke 13.9.Lajipäivät* Hiekkaharju12.9.Itse
la 16.09.Helsyn 9-13 v. pm-moniottelut 2*T/P 9v. ->Helsinki12.09.
Itse
to 21.9.Lajipäivät* Hakunila20.9.Itse
ti 26.9.Itä-Vantaan maastojuoksut*T/P3->Hakunila25.9.Itse
ti 10.10.Itä-Vantaan maastojuoksut*T/P3->
Hakunila 
9.10.Itse
ti 24.10.Itä-Vantaan maastojuoksut*T/P3->
Hakunila 
23.10.Itse
la 18.11.Aktia-maantiejuoksucup*T/P9->Sotungin koulu11.11.Itse
la 9.12.Aktia-maantiejuoksucup*T/P9->Sotungin koulu2,12.Itse
la 20.1.Aktia-maantiejuoksucup*T/P9->Sotungin koulu15.1.Itse
la10.2.Aktia-maantiejuoksucup*T/P9->Sotungin koulu5.2.Itse
la 24.3.Aktia-maantiejuoksucup*T/P9->Sotungin koulu19.3.Itse

* Seuran jäsenille ilmainen kilpailu      ** Seura maksaa osan ilmoittautumismaksusta

Jos tarvitset apua ilmoittautumisessa, ole yhteydessä nuorisopäällikköön.

Lisätietoja:

Venla Paunonen, nuorisopäällikkö
0451600541, nuoriso.ku58 (ät) gmail.com

Lisää kilpailuja löydät www.kilpailukalenteri.fi-sivustolta, jossa hyviä työkaluja ovat Selaus ja Haku.

 

 

PDF-tiedostoKesä 2017 kilpailukalenteri KU-58 lapset ja nuoret.pdf (193 kB)
Kesä 2017 kilpailukalenteri